-
-
-
 
Ekspo Faktoring & Kore Ex-Im Bank İşbirliği

Ekspo Faktoring, Amerikan Ex-Im Bank’ın ardından Kore Ex-Im Bank ile işbirliğine giderek Türk reel sektörü için yeni bir finansman olanağı sağlıyor.

Ekspo Faktoring, Kore Ex-Im Bank’ın sağladığı direk finansman ve garantörlük desteğiyle Kore’den ithalat yapacak firmalar için finansal destek sunmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde, ülkemizi ziyaret eden Kore Ex-Im Bank yetkilileriyle varılan mutabakat doğrultusunda Güney Kore’den gerçekleşecek ithalatlarda, Türk firmaları avantajlı ödeme ve faiz koşullarıyla Ekspo Faktoring’den finansman desteği alma şansı yakalayacak.

Türkiye ve Güney Kore arasındaki ticari ilişkilere yeni bir boyut getiren bu işbirliğinin Türk faktoring sektörü açısından da büyük önem taşıdığını vurgulayan Ekspo Faktoring yetkilileri,Kore Ex-Im Bank ile ortaklaşa gerçekleştirecekleri projelerin önümüzdeki günlerde çeşitlenerek devam edeceğini belirtti. Şirket, geçtiğimiz aylarda da Amerikan Ex-Im Bank ve Wells Fargo Bank N.A. Global Banking ile işbirliğine giderek, ABD’den pamuk ithalatında kullanılmak üzere Türk tekstil firmaları için 15 milyon dolarlık finansman olanağı yaratmıştı.