-
-
-
 
Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası - Ekspo Faktoring A.Ş. ' ye ticaretin finansmanı kredisi

Ekspo Faktoring A.Ş., ve Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası 2013 senesinde imzalamış oldukları uluslararası ticaretin finansmanı amaçlı krediyi 10 milyon dolar olarak yenilemiştir.  

Ekspo Faktoring A.Ş., ve Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası 2013 senesinde imzalamış oldukları uluslararası ticaretin finansmanı amaçlı krediyi 10 milyon dolar olarak yenilemiştir.  370 gün vadeli kaynak, Türk şirketlerinin Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankasına üye ülkelerden yapacakları ithalatın finansmanı ve ayrıca Türk şirketlerinin tüm dünyaya yapacakları ihracatın desteklenmesi amaçlıdır.  Şirketimiz bu kaynağı ağırlıklı olarak Türk şirketlerinin,  Bankaya  üye ülkelerden yoğun olarak yaptığı hammadde ithalatlarını gerçekleştirmek amacıyla kullandıracaktır.

Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası Başkan Yardımcısı  Vitaly Mygashko krediyle ilgili olarak “ Türk faktoring sektöründeki önemli oyunculardan biri olan güvenilir ortağımız Ekspo Faktoring A.Ş.’nin gelişmesine katkıda bulunmaktan çok memnunuz. Kurumla artarak devam eden ortaklığımız uluslararası ticarete ve Türk banka dışı finans kurumlarına olan desteğimizin göstergesidir. “ dedi.