-
-
-
 
Özel Durum Açıklaması (Genel) 25.10.2011
Ortaklığın Adresi

:

Ayazağa M.Meydan Sk.B.Dere Asf mevkii Spring Giz Plaza B Blok 34398 Maslak-Şişli/İSTANBUL

Telefon ve Faks No.

:

Tel : 0212- 276 39 59 Faks: 0212- 276 39 79-80

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su

:

Tel : 0212- 276 39 59 Faks: 0212- 276 39 79-80

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı?

:

Hayır

Özet Bilgi

:

Ekspo Faktoring, Amerikan Ex-Im Bank'ın ardından Kore Ex-Im Bank ile işbirliğine giderek Türk reel sektörü için yeni bir finansman olanağı sağlıyor.

Açıklamalar:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Ekspo Faktoring, Amerikan Ex-Im Bank'ın ardından Kore Ex-Im Bank ile işbirliğine giderek Türk reel sektörü için yeni bir finansman olanağı sağlıyor.

Ekspo Faktoring, Kore Ex-Im Bank'ın sağladığı doğrudan finansman ve garantörlük desteğiyle Kore'den ithalat yapacak firmalar için finansal destek sunmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde, ülkemizi ziyaret eden Kore Ex-Im Bank yetkilileriyle varılan mutabakat doğrultusunda Güney Kore'den gerçekleşecek ithalatlarda, Türk firmaları avantajlı ödeme ve faiz koşullarıyla Ekspo Faktoring'den finansman desteği alma şansı yakalayacak.

Türkiye ve Güney Kore arasındaki ticari ilişkilere yeni bir boyut getiren bu işbirliğinin Türk faktoring sektörü açısından da büyük önem taşıdığını vurgulayan Ekspo Faktoring yetkilileri,Kore Ex-Im Bank ile ortaklaşa gerçekleştirecekleri projelerin önümüzdeki günlerde çeşitlenerek devam edeceğini belirtti. Şirket, geçtiğimiz aylarda da Amerikan Ex-Im Bank ve Wells Fargo Bank N.A. Global Banking ile işbirliğine giderek, ABD'den pamuk ithalatında kullanılmak üzere Türk tekstil firmaları için 15 milyon dolarlık finansman olanağı yaratmıştı.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını;bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.