-
-
-
 
Özel Durum Açıklaması (Genel) 21.07.2011

Ortaklığın Adresi

:

Ayazağa M.Meydan Sk.B.Dere Asf mevkii Spring Giz Plaza B Blok 34398 Maslak-Şişli/İSTANBUL

Telefon ve Faks No.

:

Tel : 0212- 276 39 59 Faks: 0212- 276 39 79-80

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su

:

Tel : 0212- 276 39 59 Faks: 0212- 276 39 79-80

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı?

:

Hayır

Özet Bilgi

:

Ekspo Faktoring A.Ş.'ye Amerikan Ex-Im Bank' dan 15 milyon ABD dolarlık kredi

Açıklamalar:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Ekspo Faktoring A.Ş.'ye Amerikan Ex-Im Bank' dan 15 milyon ABD dolarlık kredi

Amerikan Devlet Kuruluşu olan Export Import Bank of the United States, Ekspo Faktoring A.Ş.'ye Türk pamuk ithalatçılarına kullandırılmak üzere 15 milyon ABD dolarlık kredi tahsis etti.

Export Import Bank of the United States'in Kredi Komitesi'nde Ekspo Faktoring A.Ş.'nin garantörlüğü tahtında Türk tekstil sanayicilerinin Amerika'dan 270 güne kadar vadeli  yapacakları  pamuk ithalatında kullanılabilecek 15 milyon dolarlık kredi limiti onaylandı. Amerikan Ex-Im Bank  tarafından Türkiye' de ilk kez bir faktoring şirketinin garantörlüğü ile kullandırılacak olan 1 yıl vadeli kredinin aracısı Wells Fargo Bank  N.A dır.

Ekspo Faktoring A.Ş., öncelikle belli başlı müşterilerinin pamuk ithalatı için kullandırılan bu kredinin tutarının önümüzdeki dönemde büyütülebileceğini ve kapsamının genişletilebileceğini öngörmektedir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını;bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.