-
-
-
 
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi

:

Ayazağa M.Meydan Sk.B.Dere Asf mevkii Spring Giz Plaza B Blok 34398 Maslak-Şişli/İSTANBUL

Telefon ve Faks No.

:

Tel : 0212- 276 39 59 Faks: 0212- 276 39 79-80

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su

:

Tel : 0212- 276 39 59 Faks: 0212- 276 39 79-80

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı?

:

Hayır

Özet Bilgi

:

Ekspo Faktoring A.Ş. Amerikan Tarım Bakanlığı GSM 102 Kredisi

Açıklamalar:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar

Ekspo Faktoring A.Ş. Amerikan Tarım Bakanlığı GSM 102 Kredisi

Amerikan Tarım Bakanlığı nezdinde yapılan girişimlerimiz olumlu sonuçlanmış ve Kurumumuza Amerikan Tarım Bakanlığı tarafından Dünya'da sadece belli bankalara verilen GSM 102 kredisi verilmiştir. Türkiye'nin en büyük 23 bankasının dışında bir tek Ekspo Faktoring A.Ş.'ye verilmesi uygun görülen bu kredi, Amerika'dan tarım ürünleri ithalatı yapan Kurumumuz müşterilerine 24 aya kadar vadeli kullandırılabilecektir. Amerikan Tarım Bakanlığı'nın sadece bankalara verilen bu kredisi aynı zamanda Dünya'da ilk defa bir banka dışı finans kurumuna verilmiştir. Nitekim Amerikan Büyükelçiliği Dış Ticaret Müşteşarı Manoj Desai bu gelişme ile ilgili olarak "Tebrikler, bu gerçekten çok önemli bir haber. Almış olduğu bu yeni Güven Belgesi ile Ekspo'ya çok büyük başarılar diliyorum." ifadesini kullanmıştır.

GSM 102 kapsamında Kurumumuz'da, Wells Fargo Bank N.A'nın yanısıra Amerikan Tarım Bankası CoBank nezdinde de uluslarası muhabir bankacılık ilişkileri başlatılmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını;bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.