-
-
-
 
Özel Durum Açıklaması(Genel)

EKSPO 24.05.2013

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi

:

Ayazağa M.Meydan Sk.B.Dere Asf mevkii Spring Giz Plaza B Blok Maslak/İSTANBUL

Telefon ve Faks No.

:

TEL : 0212- 276 39 59 FAKS: 0212- 276 39 79-80

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su

:

TEL : 0212- 276 39 59 FAKS: 0212- 276 39 79-80

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı?

:

Hayır

Özet Bilgi

:

Ekspo Faktoring A.Ş. - Wells Fargo Bank - Amerikan Ex-Im Bankası Kredi AnlaşmasıAçıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Merkezi San Francisco'da bulunan Wells Fargo Bank ve Ekspo Faktoring A.Ş.,  Amerika'dan yapılacak hammadde ithalatına yönelik yeni bir kredi sözleşmesi imzaladı. Amerikan Ex-Im Bankası'nın garantör olduğu, tutarı açıklanmayan 360 gün vadeli kredi anlaşması çerçevesinde Ekspo Faktoring, müşterilerinin Amerika'dan yapacak oldukları petrokok , hurda çelik, kömür, pamuk, talaş gibi emtia ürünlerinin finansmanı için cazip oranlarla fon sağlayacaktır. 

Dünya'nın en büyük emtia ihracatçısı pozisyonunu koruyan Amerika Birleşik Devletleri, aynı zamanda Türkiye'nin de en büyük hammadde tedarikçisi konumundadır.

 

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.