-
-
-
 
Hakkımızda

Faktoring sektörünün lider oyuncusu...

Kurulduğu 2000 yılından bu yana aktiflerini istikrarla büyüten, insan kaynaklarına yatırım yapan ve hizmet çeşitliliğini artıran Ekspo Faktoring, kısa zamanda Türk faktoring sektörünün başlıca oyuncularından biri haline gelmiştir.

Ticaretin Finansmanı..

Kurulduğu 2000 yılından bu yana Ticaretin Finansmanı alanında faaliyet göstererek aktiflerini istikrarla büyüten, insan kaynaklarına yatırım yapan ve hizmet çeşitliliğini artıran Ekspo Faktoring A.Ş., kısa zamanda Türk banka dışı finans sektörünün başlıca oyuncularından biri haline gelmiştir.

Yurt içi ve yurt dışı piyasalara yönelik yükleme öncesi ve sonrası ticaretin finansmanını sağlamak ve garantiler, emtia finansmanı ve ithalat kredileri vermek üzere hizmet sunan Kurumumuz müşterilerine ihtiyaç duydukları tüm finansal desteği sağlamaktadır. 2019 yıl sonu itibariyle 310 milyon TL aktif büyüklüğüne ulaşan şirket, uluslararası iş ortaklıkları ve muhabirleri vasıtasıyla müşterilerinin ticari finansman ve garanti ihtiyaçlarına çözüm üretebilecek bütün ürünleri müşterilerinin hizmetine sunabilmektedir.

Nitelikli insan kaynağı, katma değer ve çözüm odaklı iş anlayışı ve sürdürülebilir kurumsal yapısıyla istikrarlı bir gelişim seyri izleyen Ekspo Faktoring A.Ş., JCR Eurasia Rating ve Moody’s tarafından kredi derecelendirmesine tabi olan sayılı Türk finans şirketlerinden biri konumundadır. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından aldığı yüksek notlarla başarısı tescillenen Şirket, 2019 yılsonu itibarıyla 1,4 milyar TL’lik ciro rakamına ulaşmıştır.

FAALİYET RAPORU