-
-
-
 
Emtia Finansmanı

Emtia finansmanı; küçük, orta veya büyük sanayici müşterilerimizin ihracata ya da iç satışa yönelik hammadde ithalatına kısa vadeli finansman sağlayan bir  mekanizmadır.

Emtia Finansmanı; küçük, orta veya büyük sanayici müşterilerin ihracata ya da iç satışa yönelik hammadde ithalatına kısa vadeli finansman sağlayan bir mekanizmadır. Ekspo Faktoring’in, 2010 yılından itibaren ağırlık verdiği ve bugün için ana iş kollarından biri olan Emtia Finansmanı’ndaki bilgisi, enerji sektörü ve tarımsal emtia üzerinde yoğunlaşmıştır.

 Şirket, bu ürünleri müşterilerine, dünyanın en büyük Banka ve İhracat Kalkınma Ajansları’nın desteğiyle sunmaktadır.

Tarım Ürünleri

Tarım, Türkiye dâhil birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde çok önemli bir sektördür. Ekspo Faktoring’in Ticaretin Finansmanı Bölümü pamuk, şeker, soya, kakao, kahve ve tütün dâhil olmak üzere geniş bir emtia yelpazesini kapsamaktadır.

Ekspo Faktoring müşterilerinin günlük ticari finansman ihtiyaçlarının yanı sıra Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu’da yerleşik iş ortaklarının desteğiyle emtia rehni finansmanı ve yükleme öncesi finansman hizmetleri vermekte ve bu desteği büyüterek devam ettirmektedir.

FAALİYET RAPORU