-
-
-
 
Ülke Kredileri

Kore Ex-Im Bank:

Kore Ex-Im Bank, Kore ürünlerinin ihracatını teşvik etmek ve alıcıya bankalar kanalıyla cazip finansman olanakları sunmak amacıyla kurulmuş bir ülke ihracat kredi bankasıdır. Ekspo Faktoring kısa zaman önce Kore Ex-Im Bankası ile yapmış olduğu anlaşma vasıtasıyla müşterilerinin Kore’den yapacakları ithalata altı aya kadar vadeli finansman imkânı sağlamaktadır. Bu kapsamda Ekspo Faktoring müşterilerinin iş makinaları ve kimyevi madde ithalatını finanse etmektedir.

Amerikan Ex-Im Bank:

Amerika Türkiye’nin yüksek montanlı tarımsal hammadde tedarik ve ithalatı yaptığı ülkelerden biridir. Ekspo Faktoring, Amerikan ihracat kredi bankası US Ex-Im Bank ile yapmış olduğu anlaşma kapsamında sanayicilerimizin Amerika’dan Türkiye’ye yapacakları vadeli ithalata aracılık etmektedir. Ekspo Faktoring böylece müşterilerinin yapacakları ithalata bir sene vadeli ucuz fonlama imkânı sağlamaktadır.

İngiltere İhracat Kredi Ajansı (UK Export Finance- ECGD):

İngiltere İhracat Kredi Ajansı UK Export Finance (eski adıyla ECGD), Ekspo Faktoring müşterilerinin İngiltere’den yapacakları ithalat için aracı olacak bir diğer ihracat teşvik kuruluşudur. Bu kapsamda İngiltere’den yapılacak ithalata ucuz maliyetli uzun vadeli fonlama imkânı sağlamaktadır.

Kanada Eximbank (EDC) Kredileri:

Ekspo Faktoring, Kanada Eximbank kredileri ile Türkiye’nin Kanada’dan yapmış olduğu ithalata orta ve uzun vadeli finansman imkânı sunmaktadır.

FAALİYET RAPORU