-
-
-
 
JCR Eurasia Rating, Ekspo Faktoring A.Ş.nin periyodik kredi derecelendirme sürecinde Uzun Vadeli Ulusal Notunu ‘AA- (tr)’, Kısa Vadeli Ulusal Notunu ‘J1+ (tr)’, Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notunu ‘BB’ , Kısa Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notunu ise ‘JJ’ olarak teyit etti.

Kısa ve Uzun Vadeli Ulusal Notun görünümünü ‘Stabil’ ,Uzun Vadeli Uluslararası Yerel ve Yabancı Para Notların görünümünü ise ‘Negatif’ olarak teyit etti. Uzun Vadeli Ulusal İhraç Notunun ‘AA- (tr)’ ve Kısa Vadeli Ulusal İhraç Notunun ise ‘J1+ (tr)’ olduğunu ve görünümünü ‘Stabil’ olarak teyit etti.

Ekspo Faktoring, 20 yılı aşkın operasyonel sicili olan köklü bir faktoring kuruluşudur. İstanbul’de yer alan Şirket merkezinde, faktoring, dış ticaret finansmanı, ödeme garantisi hizmetleri sunmaktadır. Ekspo Faktoring, büyük ölçekli şirketlere ve fon ihtiyacı olan diğer faktoring kurumlarına finansman hizmetleri sunmaktadır. Ekspo ayrıca, uluslararası ihracat ve ithalat ajansları ve diğer finansal kurumlar bağlantılarını kullanarak ticaret finansmanı alanında da faaliyet göstermektedir. Şirket'in ana hissedarı Tümay Ailesi olup Şirket'in tüm hissedarları finans sektöründe deneyimlidir.

Döküman İçin Tıklayınız.

FAALİYET RAPORU